sunnet-yasi-ne-olmali

Sünnet Yaşı Ne Olmalı

Uzmanların açıklamaları incelendiğinde, sünnet yaşı ne olmalı sorusuna aranan cevap, genellikle ilk doğumu takip eden günlerden başlayarak, 6-15 ay arasına geçmeyecek şekilde, en ideal sünnet döneminin olduğu vurgulanmaktadır, Bu dönemi takiben ise, ilk aylar ile 2  yaş arasında, sünnet yaptırma yaşı en ideal yaş aralıklarında olmaktadır. Genellikle sünnet yaş aralığı erkene alındığında, çocuk üzerindeki psikolojik etkisiyle birlikte, sünnet bölgesinde oluşacak yaranın da erken bir şekilde iyileşmesi mümkün olmaktadır. Sünnet yaşı ne olmalı sorusuna daha detaylı bir cevap almak için, bir çocuk cerrahı ile iletişime girmenizi ve çocuğun muayenesinden sonra buna, çocuk hekiminin karar vermesini önermekteyiz. Ama genel kanı çocuğun ilk doğumunu takip eden ilk 6 ay en çok tercih edilen dönemler olmaktadır.

Anne ve babalık heyecanın yanı sıra bir de erkek çocuklarımızın için telaş için de olmamızın tek bir sebebi vardır oda sünnet zamanı geldiğinde ki o tatlı telaş kalmıştır. Bu telaşın yanı sıra sünnet törenlerinin itina ile hazırlanması ve törende, pasta, şeker, sünnet düğünlerinde olması gereken her şeyi düşünerek hazırlayan Talat sünnet töreni hazırlıklarınızı kolaylaştırmak için paketler halinde itina ile sizlere hazırlamaktadır. Sünnet düğününde her şeyin kolay yolla olmasını sağlayan Kocasinan sünnet törenlerinde sizlerin heyecanına destek ve kolaylıklar sağlamaktadır.

Çocuklarımız için her şeyin iyi ve kaliteli bir şekilde yapılmasını ve sağlıklı ortamlar olmasına dikkat ederiz. Çünkü sünnet olan çocuğumuzu hijyenik ve profesyonellikle ve deneyimli kişiler tarafından olmasını isteriz.

İşte bu yüzden de en iyi sünnet yapan kayseri de sizlerde güvenilir ellerde çocuklarınızı sünnet ettirin. Çünkü erkek çocuklarının sünnet olması doğal ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Dinimizde de yeri olan sünnet, erkek çocuklarına ileri yıllarda sorunlar yaşamasın diye küçük yaşlarda sünnet ettirmeliyiz.

Kayseri sünnet yapan hastaneler sayesinde doktorlar tarafından ve işinde profesyonellikle yapan deneyim kazanmış doktorlar tarafından çocuklar acısız ve sızısız bir şekilde yapmaktadırlar. Erkek çocuklarının küçük yaşlarda yaptırmak daha iyidir, çünkü çocuklar büyüdükçe daha çok anlamaktadır ve anladıkları ve yürüdüklerinden dolayı acıları daha çok olmaktadır. Bu sünnet acısı değil yürüdüğü ve koşup oynadığı için sürtünmeden tahriş olur. Ama küçük yaşlarda beze bağlı iken yapıldığında, bezden dolayı iki, üç güne kadar iyileşme gösterir.

Sünnet olacak çocuklar için bilgilendirmeler

Üreme organının uç kısmında ve uca doğru katlanan fazlalığın kesilerek alınmasına sünnet adı verilir. Dini ve örfi geleneklere göre eski çağlardan bu yana uygulanan bir yöntem olması sağlık açısından faydalarının da önceden beri anlaşıldığına işret ediyor.

Kontrollü anestezi uygulaması (sedasyon) sayesinde bebeklerde ve problemli çocuklarda Kayseri sünnet operasyonlarında sorun yaşamadan ameliyatın gerçekleştirilebilmesi sağlanmaktadır.

Hangi yaşta sünnet olunmalı? Hangi yaşta sünnet olunmamalı? Gibi bir düşünce içinde isek unutulmaması gereken en önemli şey doğru yerde yapılmasının en önemlisi olduğudur. Sağlıksız bir yerde yapılacak ameliyat hem sağlık sorunlarına hem de çocuk için ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek bir travmaya yol açacağı gerçektir.

Sünnet Kayseri bölgesinde veya gerçekleştirildiği her yerde çocuk eğer okul çağına yaklaştıysa öncelikli olarak psikolojik hazırlık ve desteğin verilmesinden sonra yapılmalıdır. Doğru olan zamanlama çocuğun hazır hissetmesinden sonrasıdır. Aksi takdirde psikolojik olarak hazır olmayan çocuk zorlanmış hissedecek ve zarar gördüğünü ömrü boyunca düşünecektir.

Okul öncesi dönemden ziyade, sedasyon yöntemiyle Yeni doğan Sünnet tıbbi olarak dönemsel bir önem arz etmez her zaman gerçekleştirilebilir ve sağlıklıdır. 2-7 yaş arası travma risklerinin en yoğun olduğu yaşlardır çocuğun ruhen hazırlanması için yedi yaştan sonra ve uzun zaman önce konu hakkında konuşularak rahatlatılarak hazırlık yapılması sonucunda ve tatil dönemlerinde yapılması uygun olacaktır. Kayseri sünnet fiyatları için sitemizden bilgi alabilir dilerseniz telefonlarımızı arayarak da istediğiniz soruları sorabilirsiniz.

 Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sünnet Kayseri

Telefon: 0352 220 37 00 Op.Dr Musa Özdemir'den bilgi ve randevu alabilirsiniz. Kayseri de sünnet yaptırmak ve sünnet hakkında detaylı bilgileri almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Musa özdemir sünnet yapılışı

Son Yorumlar

    Kategoriler