Çocuklarda Sünnet Olmanın Önemi

Müslümanlıkta sünnetin büyük bir yeri bulunmaktadır. Hem ergenlik çağına girmemiş erkeğin sünnet olması sağlığı açısından ve dini adetlerimizi yerine getirmesi bakımından önemlidir. Yahudilerde sünnet olmanın da dini açıdan zorunluluğu bulunduğu gibi Müslümanlıkta da bu şartlar arasındadır. Müslüman Türkler geçmişten günümüze kadar bunu bir tören havasına bürümüşlerdir.

Törenlerde genel olarak sünnet çocuğuna bir prens havası verilir ki onu medeni olarak cesaretlendirerek korkusunu unutturmaktır. ’’ Erkek oldun! Adam oldun! ’’ vb. tarzda sözlerle onlara her türlü cesaret verilmektedir. Eskiden ve bazı yörelerde şu an devam etmekte olan bir gelenek sünnet çocuğu alana at üstünde getirilmekteydi. Sünnetçiyi gördüğünde biraz çekinirdi. Kimileri de korkarak kaçmaya çalışıyorlardı.

Anadolu’nun bu kültürlerinin halen devam ettirdiği Kayseri’de gelenekler aynı şekilde uygulanmaktadır. Ama artık çocuklarınız Kayseri sünnet hekimleri tarafından acısız ve ağrısız bir şekilde önceden cerrahi operasyonlarla sünnetleri yapılır.

Kayseri sünnet yapan hastaneler farklılığımız operasyondan sonra bile lokal anestezi etkisini tamamıyla bitirene kadar çocuğunuzun yanında talebiniz doğrultusunda nöbetçi hekimimiz bulunmaktadır. Lokal anestezi bitiminde uygun ağrı kesiciler ve pansumanları yapmaktayız.

Sünnet yapan özel hastaneler Kayseri ve yakın bölgede bulunan kişiler, bilgi almak ve sünnet için gerekli olan işlemleri öğrenmek için bizlere ulaşabilir. Polikliniğimizin sizlere özel evine pansuman hizmetinden de yararlanabilirsiniz. 7/24 acil hizmetlerimizle evlatlarınızı her zaman önemsiyoruz.

Müslüman olmanın gereklilikleri arasında bulunan sünnet olayını yaşarken ailelerinde telaşlı ve endişeli durumlar yaşamaması için sünnet yapan özel hastaneler Kayseri tercih etmeleri sayesinde telaş ve endişe yerini sevgi ve gururlanmaya bırakacaktır.

 Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WordPress spam blocked by CleanTalk.

Sünnet Kayseri

Telefon: 0352 220 37 00 randevu alabilirsiniz. Kayseri de sünnet yaptırmak ve sünnet hakkında detaylı bilgileri almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Musa özdemir sünnet yapılışı

Kategoriler