Sünnet Sonrası Bakım

Dünya dinleri arasında Yahudilerin ve Müslümanların dini kurallarında ve geleneklerin de yatmakta olan sünnet, ergenlik çağına gelen bir erkeği hem sağlıklı bir birey olması için hem de dini adetlerini ve kurallarını yerine getirmesi adına penis kısmının ön tarafında bulunan et parçasının alınmasıdır. Sünnet, Müslüman toplum arasında da geleneklere uygun şekilde dualar ve surelerle kesim yapılmaktadır.

Türk milletinde de sünnet çok farklı bir türde yapılır. Sünnet, düğün havasında ve aileler için evlatlarının ilk mürüvveti anlamındadır. Erkek çocukları prens havası ve edasıyla beyaz elbiseler arasında at üstünde gezdirilerek Anadolu’nun gelenekleri böyle bir şölen yaşatır. Misafirlerin, sünnet olacak erkeğin yatağı başına gelerek, öper ve tebrik eder. Aile tebrik edilir. Gelen misafirlerin canlı olarak da izlediği ve dualarla, kurandan surelerle alandakilerin tekbir sesleriyle, sünnet Kayseri ve bölgesinde tam adetlere de uygun olarak yaşanmaktadır.

Anadolu’nun kültürlerini yaşatmakta olan İç Anadolu’nun en güzel şehirlerinden olan Kayseri’de sünnet düğünleri bu şekilde devam eder. Ailelerin çoğu artık sünnet olacak çocuğunu daha önceden sünnet yaptırarak, sünnet alanında daha rahat hareket etmesini ve düğününü yaşamasını düşünmektedirler. Kayseri sünnet olanakları sınırsız hizmetleri sayesinde; sünnetçiler ailelerin onayı alınarak sünnet salonunda da yapmaktadırlar. Sünnet sonrası bakım nasıl olmalı gibi sorular, sünnet yapılacak çocukların ailelerinin aklında gelen ilk sorulardandır.

Kayseri sünnet fiyatları her bütçeye uygun yaklaşık olarak 350 TL-750 TL arasında değişen fiyatlarla hizmet sunmaktadır. Kayseri ve bölgesinde ulaşılabilecek imkân ve olanaklar arasında dilediğiniz yerde sünnet işleri yapılmaktadır. Cerrahi küçük bir operasyonla çocuğunuz güvenilir ellerde, bizlere emanet!

1 Comment

adminTemmuz 7, 2020 at 3:56 pm

sss

 Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WordPress spam blocked by CleanTalk.

Sünnet Kayseri

Telefon: 0352 220 37 00 randevu alabilirsiniz. Kayseri de sünnet yaptırmak ve sünnet hakkında detaylı bilgileri almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Musa özdemir sünnet yapılışı

Kategoriler